Dividendy 04-2018

V apríli som dostal dividendu iba od 1 firmy a spravil pár zmien v portfóliu. Investoval som do firmy Procter&Gamble. Túto firmu určite každý, kto sa zaujíma o investovanie dobre pozná. Firma vyrába veľa produktov, ktoré sa dobre predávajú aj na našom Slovenskom trhu. Medzi nich patria napr. čistiace a pracie prostriedky CIF, Jar, Ariel, Tide, ale aj také produkty ako Fusion, Mach 3, Duracel, Venus, Wellaflex, Head&Shoulders, Pringles a mnoho iných.

Apríl sa tiež niesol v znamení dobrých správ, keď 2 firmy Unilever a IBM oznámili zvýšenie dividendy.

IBM oznámil zvýšenie dividendy o 4.7% a tým spôsobom sa dividendový výplatný pomer mojich investovaných prostriedkov do IBM zvýšil z 3.91% na 4.1%.

Unilever oznámil zvýšenie dividendy o 8% a tým spôsobom sa dividendový výplatný pomer mojich investovaných prostriedkov do Unileveru zvýšil z 3.08% na 3.33%.

Miera úspor v apríli bola 39%. Pre tých, ktorí nevedia prečo kladiem dôraz na mesačnú mieru úspor si môžu prečítať môj článok Miera úspor je dôležitejšia než si myslíme.

Dividendy vyplatené v apríli:

WMT – Walmart – 11.05 USD

Nákupy uskutočnené v apríli:

PG – Procter&Gamble – 30ks za 75.77 USD (2.273 USD). Výplatný dividendový pomer: 3.79%.

Miera úspor bola 39%.

JanuarFebruarMarecAprilMajJun
59%55%52%39%

 

JúlAugustSeptemberOktoberNovemberDecember

P.S. Verím, že budem mať v budúcnosti viac času, aby som sa mohol mojej stránke omnoho viac venovať, lebo mám veľa myšlienok o ktoré by som sa chcel s vami podeliť. Túto stránku som založil aj z iného dôvodu a to je vzdelávanie svojich detí a odovzdanie poznatkov, ktoré som sa naučil. 

Pametajte, že aby ste niečo v živote dostali, musíte najprv niečo dať! Von nichts kommt nichts! (Z ničoho príde nič)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.