Užitočné nástroje: Najlepšia finančná databáza?

Veľa investorov používa rôzne nástroje a tabuľky, ktoré im uľahčujú nájsť tú správnu investíciu.

Ja rád používam stránku Morningstar. Je nabitá informáciami a je úplne zadarmo.

Ako vidíte nižšie, Morningstar poskytuje finančné informácie spätne až 10 rokov a ušetrí nám veľa času, ktorý môžeme použiť na inú činnosť.

Nájdeme tu aj také informácie ako Book Value Per Share, Free Cash Flow, Payout Ratio % (dividendový výplatný pomer pre akcionárov o ktorom som písal v článku Riziko spojené s dividendovými akciami)

 

Ďalej tu môžeme nájsť ROA, ROE, ROI

Taktiež tu nájdeme Finančné zdravie podniku (Financial Health) a samozrejme Income Statement, Balance Sheet a Cash Flow

Pre tých, ktorí radi skúmajú firmy úplne podrobne, sa určite bude páčiť záložka Bonds, kde môžeme nájsť koľko a aké dlhopisy firma vydala, aký úrok nesú, kedy majú splatnosť a do akej kreditnej kategórie firma patrí.

V záložke Ownership, nájdeme informácie o aktivitách fondov, indexov a veľkých investorov a považujem za zaujímavé vidieť, koľko investorov kupovalo alebo predávalo firmu WFM a aký počet má zainvestované v konkrétnej firme.

Verím, že táto stránka od Morningstar vám ušetrí veľmi veľa času. Budem rád ak napíšete svoje názory, prípadne tiež nejakú svoju stránku ktorú používate.

P.S. Možno sa vám nezobrazí stránka Morningstar tak ako mne, preto treba úplne hore nájsť tlačítko “Prejsť na starý vzhľad”.

One thought on “Užitočné nástroje: Najlepšia finančná databáza?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.